Home > 2016 > Maj > 09

Około 60 organizacji i stowarzyszeń z powiatu dzierżoniowskiego 8 maja na dzierżoniowskim Rynku przedstawiło swoją działalność i osiągnięcia, w tym roku pod hasłem „Skarbiec Ziemi Dzierżoniowskiej”.

– Tym skarbem są organizacje pozarządowe, których na terenie powiatu jest blisko 300. Natomiast 80 znalazło swoje miejsce w wydawanym przez Powiat Dzierżoniowski albumie. – „Skarbiec Ziemi Dzierżoniowskiej” to inicjatywa, dzięki której mieszkańcy powiatu będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat działających w powiecie organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych i grup nieformalnych, a także skorzystać z możliwości uczestnictwa w działaniach realizowanych przez te podmioty – mówi starosta Janusz Guzdek. – Doceniając lokalne organizacje pozarządowe, ich aktywność, niegasnącą chęć tworzenia i upiększania codziennej rzeczywistości, dostrzegliśmy potrzebę realizacji przedsięwzięć przyczyniających się do integracji z lokalną społecznością. Dlatego też od kilku lat organizujemy m.in. Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych „NGO – to jest to!”, a w tym roku dodatkowo wydaliśmy album.

IV_dzien_NGO

Continue reading Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach na IV Powiatowym Dniu Organizacji Pozarządowych

Ewa Wachowicz na II Festiwalu Promocji Zdrowia

Już po raz drugi Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach było organizatorem „Festiwalu Promocji Zdrowia”. W tym roku gościem specjalnym była Pani Ewa Wachowicz. W ramach festiwalu odbył się konkurs „Potyczki kulinarne” w których wzięło udział 19 dwuosobowych drużyn. Również dla publiczności nie zabrakło atrakcji min. pokazy dekoracji carvingowych czy dmuchane zamki dla najmłodszych. Nie mogło zabraknąć zdrowych przekąsek, koktajli owocowo-warzywnych, sałatek i potraw z grilla. Dziękujemy uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół w Pieszycach za zaangażowanie w przygotowaniu imprezy oraz sponsorom za wsparcie finansowe.

II Festwal Promocji Zdrowia

Continue reading Ewa Wachowicz na II Festiwalu Promocji Zdrowia